ساخت استخر در شمال

ساخت استخر ویلایی در شمال

شرکت شمال گستر استخر پیمانکار سازه های مسکونی و همینطور مجری ساخت استخرهای مدرن خانگی و ویلایی در کشور با بیش از ۷ سال سابقه می باشد. اگر در حال حاضر به داشتن یک استخر در خانه و ویلا خود فکر می کنید و یا حتی در آستانه انتخاب پیمانکار مناسب هستید به شما پیشنهاد می کنم این مطلب را تا انتها دنبال کنید.

در این مقاله سعی کردیم تا تمامی سوال هایی که ممکن است برای شما ایجاد شوند را به بهترین روش پاسخ دهیم، همچنین در صورت پرسش های بیشتر می توانید با ما در ارتباط باشید تا در اسرع وقت پاسخگو شما عزیزان باشیم.

در ابتدا باید بدانید که یک مجموعه آبی چه ویژگی هایی باید داشته باشد ، چگونه تکمیل می شود و از چه فناوری ها و تجهیزاتی استفاده می کند. در این مقاله صفر تا صد ساخت استخر خانگی ، ویلایی ، ورزشی و… را بررسی می نماییم.

اولین قدم در این راه بررسی فضای لازم برای ساخت استخر و جکوزی است. میخواهید استخری روباز داشته باشید یا سرپوشیده؟ اجرای استخر درباغ مد نظر شماست یا داخل ویلا و یا حتی در زی زمین ساختمان مسکونی؟
اگر به تازگی ویلا یا باغی خریداری کرده اید و محوطه باغ را برای ساخت استخر در نطر دارید به احتمال فراوان مشکلی برای این کار نخواهید داشت.

اما اگر قصد ساخت استخر در داخل ساختمان را دارید باید به این نکته توجه کنید که به دلایل زیادی از قبیل جانمایی و همچنین طراحی سازه مقاوم، این امر می بایست قبل از طراحی سازه در نظر گرفته شود. البته راه هایی برای تقویت سازه وجود دارد !

شما می‌توانید بسته به محیط و متراژ مورد نظر، استخر خانگی دلخواه خود را طراحی کنید و بسازید. ما برای هر مدل استخر که مد نظر شماست برآورد هزینه را نیز ارائه خواهیم کرد تا بتوانید با توجه به بودجه ‌ای که خود تصمیم ‌گیری کرده اید، بهترین انتخاب را داشته باشید.

ساخت استخر

هزینه ساخت استخر ویلایی چه قدر است ؟

بسته به میزان فضای شما و اندازه در نظر گرفته برای داشتن یک استخر شنا و همچنین استفاده از چه نوع مواد اولیه و تجهیزات وابسته هزینه ساخت استخر می تواند متغیر باشد. به عنوان مثال هر چه مساحت استخر بزرگتر باشد و دارای طراحی مدرن و پیچیده تری باشد قطعا نیاز به سرمایه بیشتری خواهید داشت.

از طرفی تجهیزات مورد استفاده در مجموعه نظیر لوله کشی ها ، سیستم تصفیه ، نردبان ها ، چراغ ها و… و مواد اولیه به کار رفته همچون کاشی ها و… همه و همه می توانند هزینه ساخت استخر شنا را افزایش دهند.

بصورت میانگین اگر بخواهید یک استخر خانگی و ویلایی با طرح معمولی مثلا یک مستطیل ۳×۶ و یا ۴×۸ و سیستم تصفیه رایج داشته باشید می بایست حدود ۲۵۰٫۰۰۰ تا ۳۵۰٫۰۰۰ میلیون تومان سرمایه برای این کار در نظر بگیرید. طراحی های مدرن به دلیل نیاز داشتن به مصالح بیشتر و زمان بر بودن برای اجرا معمولا حدود ۳۰ درصد گران تر خواهند بود.

بهترین زمان برای ساخت استخر

اگر در حال برنامه ریزی برای ساخت استخر شنا هستید در نظر داشتن بهترین زمان برای شروع این کار می تواند به شما کمک کند. با توجه به اولین مرحله در این فرایند که گودبرداری خاک است، پیشنهاد ما به شما این است که گودبرداری خود را قبل از عید نوروز انجام دهید و سپس با گذر زمان و گرم تر شدن هوا سایر فرایند را دنبال کنید.

ساخت استخر

نهایتا شما بسته به میزان طرح خود حدود ۳ تا ۶ ماه تا کامل شدن استخر خود زمان نیاز خواهید داشت و اگر شروع فعالیت را قبل از فروردین آغاز کنید قطعا شانس اینکه در سال جاری بتوانید آب تنی کنید زیاد است ! از آنجا که با تحویل سال شمسی جدید قیمت تمامی کالاها و خدمات افزایش پیدا می کند شما با بستن قرارداد قبل از عید می توانید در هزینه های خود صرفه جویی نمایید.

انواع مدل های استخر از نظر ساخت

استخرهای شنا در ۳ نوع فایبرگلاس ، وینیل و بتنی قابل بهره برداری هستند. در ایران بیشترین روش ساخت استخر بصورت بتونی است که می توان آن را به عنوان کاملترین و گران ترین و بادوام ترین روش در نظر گرفت. در استخرهای شنا بتونی امکان پیاده سازی تمامی شکل ها و طراحی ها وجود دارد این نوع دارای عمر طولانی نسبت به سایر روش ها است. البته به دلیل تخصصی بودن شما می بایست حتما از افراد و شرکت های معتبر برای اجرا پروژه های خود کمک بگیرید.

ساخت استخر

اقدامات ساخت استخر خانگی و ویلایی

در ابتدا با توجه به فضای لازم طرح مورد نظر خود را پیاده سازی کنید. در این قسمت کارشناسان ما ایده های جذابی به شما خواهند داد. با توجه به شرایط و طرح استخر فضای لازم برای تصفیه خانه و موتورخانه استخر جهت نصب تجهیزات مانند پمپ، فیلتر شنی و … در نظر بگیرید.

با توجه به اهمیت سیستم تصفیه و سیسم هیدرولیک گردش آب اسخر این بخش از کار کاملا تخصصی بوده و حتما با نظر کارشناسان ما تعیین می گردد. باید توجه داشته باشید که سطح موتورخانه از سطح کف استخر در حدود یک متر پایین‌تر باشد.

برای ساخت استخرهای روباز بهتر است محلی را به استخر اختصاص دهید که آفتاب‌گیر خوبی داشته باشد. به دلیل با این کار بتوانید هزینه‌های گرم شدن آب را کاهش دهید، هوشمندانه است که مکانی را در نظر بگیرید که بیشترین تابش نور خورشید را جذب نماید. باید در نظر داشت که در اطراف فضا استخر ویلایی، درختانی با ریشه‌های زیاد وجود نداشته باشد.

به جز قیمت مربوط به ساخت و ساز و مصالح مورد نیاز آن، باید به هزینه‌های استفاده، نگهداری و نظافت استخر نیز توجه ویژه‌ای شود.

مراحل و زیر ساخت ‌های لازم جهت ساخت استخر خانگی

پس از بررسی همه جانبه محل احداث استخر ویلایی، نقشه‌کشی و دریافت مجوزها، با توجه به عمق و ابعاد استخر روباز، منطقه مورد نظر با کمک ماشین‌آلات حفاری، خاک‌برداری می شود. در این مرحله می بایست دیوار حایلی میان گودبرداری انجام شده و کاسه استخری که قرار است با بتن ساخته شود ایجاد کنیم.

بعد از آن کف استخر برای ایجاد قسمت‌های کم عمق و عمیق استخر شیب‌بندی و سپس با بتن مگر تسطیح می‌شود. مرحله بعد آرماتوربندی کف استخر با میلگرد است که به صورت شبکه‌ای در کف و دیواره استخر قرار می‌گیرد.

پس از آن انجام لوله گذاری تاسیسات استخر است. این قسمت از پروژه ساخت استخر جزو مهمترین مراحل کار است. چرا که تاثیر بسازی در کیفیت آب استخ خواهد گذاشت. برای طراحی و اجرای سیستم تصفیه استخر استانداردهای لازمی منتشر شده شده است که حتما باید به ان توجه نمود. در این قسمت بی گدار به آب نزنید و شخصا اقدام نکنید. حتما از یک متخصص خبره کمک بگیرید. تیم شمال گستر استخر طراحی سیستم هیدرولیک استخر ر بر اساس استاندارهای روز دنیا انجام می دهد.
طبق نقشه اجرایی استخر خانگی، لوله‌کش لوله‌های ورود و خروج آب کار می شود.
پس از انجام کارهای زیرساختی استخر، بتن‌ریزی انجام می‌شود. در حین بتن ریزی نیز می توان از افزودنی های لازم برای آب بند کردن بتن استفاده نمود.
بعد از ساخت کف، نوبت دیواره‌های استخر است. نکته مهم در اینجا استفاده از نوارهای واتر استاپ در هنگام آرماتوربندی استخر است. در صورتی که بتن ریزی کف و دیوار استخر در دو مرحله انجام شود حتما بایستی از نوار واتراستاپ استفاده کرد.
بعد از اینکه کف و دیواره استخر کاملا خشک شد، نوبت به سیمانکاری آب بندی استخرمی‌رسد. ایتدا با ملات ماسه سیمان دیوارها و کف سیمانکاری می شوند. سپس استخر با استفاده از مواد مخصوص مثل چسب بتن یا SA12 و یا Z90 چند مرحله آب بندی می شود.
پس از انجام عملیات آب بندی و حصول اطمینان از آب بند بودن کاسه استخر عملیات نصب سرامیک آغاز خواهد شد.
در پایان پس از اتمام سرامیک کاری استخر و نصب تجهیزات تصفیه خانه مانند پمپ و فیلتراستخر آماده آب گیری است.
اکنون این استخر خانگی می‌تواند لحظات خوش و مفرحی را در منزل در کنار خانواده‌تان برای شما فراهم کند و در نهایت ” غرق شدن در لذت شنا ارمغان ما برای شما” خواهد بود.